Genç Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalı?

Genç odalarının dekorasyonunu yaparken göz önünde bulunduracağınız ilk şey, artık çocuğunuz büyüdü. Bu da demek oluyor ki, öyle çizgi film kahramanlı odalar ve yatakların devri bitti. Artık biraz daha yetişkin tarzı odalar dekore etme zamanı. Tabii bunu da çok abartmamak kaydıyla. Kendi yatak odanızı dekore ettiğiniz gibi de olmamalı. İçinde gençliği yansıtan detaylarla dolu bir oda yaratmalısınız.

Genç odası dekorasyonuna başlarken öncelik duvarların. Duvarlarda, çocuğunuzun ruhuna hitap edebilecek, aynı zamanda çok renkli olmayacak ve çocuğunuzun değişken zevklerine hitap edecek boya ya da duvar kağıdı tercih etmelisiniz. Bu konuda, geometrik desenli duvar kağıtlarına yönelebilirsiniz. Genç odasını dekore ederken, çocuğunuzun ergenlikten dolayı değişen ruh halini göz önünde bulundurarak çok keskin seçimler yapmamaya gayret edin. Aksi halde, sürekli değiştirmek zorunda kalırsınız.

Genç odası için duvarları renklendirdikten sonra yapacağınız şey, doğru mobilyaları seçmek. Burada seçeceğiniz mobilyaların ne çok renkli ne de sıkıcı derecede sade olmasına dikkat edin. Kısacası orta yolu bulmaya çalışın.

Genç odası dekorasyonunda önemli bir parça da çalışma masası. Çocuğunuzun çalışma masasını seçerken sade tasafrımlara yönelebilirsiniz fakat burada çocuğunuzun dikkatini çekecek objelere de yer vererek o alanı onun için kişiselleştirebilirsiniz. 

Genç odası dekorasyonu konusunda yapcaklarınızın genel özeti, çocuksuluktan ve aşırı yetişkinlikten uzak durmanız. Gençlik çağındaki çocuğunuzun bu dönemde en çok odasında zaman geçirmek isteyeceğini düşündüğünüzde, üstünüze düşen sorumluluğun ne kadar önemli olduğunu görebilirsiniz. Daha küçük çocuklarınızın odaları için fikirlere ve örnek fotoğraflara ihtiyacınız varsa buradan yararlanabilirsiniz.