Country Mutfaklar İçin Hangi Masa Seçilmeli?

Country stilin hakim olmasını istediğiniz mutfağınız için masa alırken sizi renkler konusunda cesaretli olmaya çağırıyorum. Country stil, genel olarak açık renk tonlarını sever. Evet bu doğru ama sönük bir havayı sevmez. Bu yüzden Country stilde mekana renk katacak yardımcılara da ihtiyacınız var. Bu noktada mutfak masası ve sandalyeleriniz devreye giriyor.

Country stil bir mutfak masası için uçuk pembeler, canlı sarılar ve mavilerden yararlanabilirsiniz. Tabi bunları olabildiğince ölçülü kullanmalısınız. Dekorasyonunuza renk katacak ama başrol olmayacak renk oranı sağlamalısınız. Bu seçeceğiniz sandalyenin ahşap renkli çerçeveli olması ya da döşemelerinde renkli çiçeklerin yer alması şeklinde olabilir.

Country bir mutfak için masa seçerken şekil konusunda en çok yuvarlak masaların Country mutfaklara yakıştığını söylemeden geçmeyelim. Ahşap yuvarlak lükens ayaklı bir masaya eşlik eden lükens ayaklı ve floral desenli sandalyeler bu anlamla iyi seçenek olacaktır. Bir başka seçeneğiniz de ferforje görünümlü maa ve sandalyeler. Ferforje masa ve sandalyelerin zarif görünümlerini Country stil mutfağınızla birleştirdiğinizde ortamın zarafetini siz de fark edeceksiniz. Birbirinden güzel mutfak masası modelleri ve fikirleri için buradan faydal anabilirsiniz.