Boyanarak Yeni Hale Gelen Banyolardan 10+ Fotoğraf ve Fikir
Banyo Boyama Fikirleri

Banyonuzda değişiklik düşünüyorsanız banyonuzdaki alanları boyayarak işe başlayın. Bu alanlar nereler mi? Banyo dolapları, banyo fayansları ve küvet gibi büyük değişiklik sağlayacak yerler. Sizin için her detayı nasıl boyayacağınızı anlatmak bizden boyaması da sizden.

Banyonuzdaki seramiklerden memnun değilsenin rengini değiştirmekle işe başlayabilirsiniz. Banyo fayanslarınızı boyarken ilk olarak zeminin ıslak olmamasına dikkat edin. Daha sonra zeminlerdeki parlak ve kaygan görünümn önüne geçnek için bir kat astar vurun. Astardan sonra boyanızı uygulamaya başalayabilirsiniz. İlk katı uygularken yukarı- aşağı, sağa-sola olacak şekilde rulo darbeleri vurabilirsiniz. Fayanslarınızın ilk katını uyguladıktan sonra ikinci kat için 3-5 gün beklerseniz daha başarılı bir boyama işlemi sağlarsınız. Banyo fayanlarının suyla temas ediyor oluşu ve yoğun kullanımından dolayı bu konuda özverili olup gerekli bekleme süresine uymalısınız. 

Fayanslarınızın diğer katlarını uyguladıktan sonra desenli bir görünümden hoşlanan biriyseniz stencil uygulayarak istediğiniz görünümü elde edersiniz. Stenci adı verilen desenli şablonları uygulamak şstediğiniz fayansa yerleştirip üzerini istediğiniz renkte boyayabiliyorsunuz. Stencil işlemi oldukça kolay ve çok güzel sonuçlar sunan dekoratif uygulamalar arasında. Stencil konusunda bilgi almak ve örnek fotoğraflara ulaşmak için buradan yararlanabilirsiniz.

Banyonuzda boyama işlemiyle yenilik yapacağınız alanlardan bir diğeri de banyo dolaplarınız. Banyo dolabınız ahşapsa ilk olarak zımparak ve astar işlemleriyle işe başlamalısınız. Ahşap alanlarınızda isterseniz boyama yaparken eskitme görünümlü boyalardan yararlanabilirsiniz ya da dekupaj yaparak istediğiniz resimlere yer verebilirsiniz. Banyo dolabınız lake türündeyse astarsız ve zımpara istemeyen mat görünümlü chalk boyalardan yararlanabilirsiniz. Bu boyaları uyguladıktan sonra kadife uçlu ruloyla vernik uyguladığınızda daha doygun ve güzel bir görünüm elde etmiş olursunuz. Banyo dolaplarınızı boyarken ilk kat ve diğer katlar arasında günlük ara vererek boyama işlemi yapmalısınız. Boyama işlemine başlamadan önce ilk katta, boyanızı 3/1 oranında su ile karıştırarak kullanın. Banyolar hakkında farklı fikirler edinmek ve bizimle paylaşılan banyo fotoğraflarına göz atmak için buradan devam edebilirsiniz.