Şahane Balkon Perdesi Modelleri
Balkon Perdesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Balkon için perde seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden önce, balkonda neden perde kullanmanız gerektiğinden konuşalım. Balkonların önemi hepimizce malum. Pek severiz evin o bölümünü. Zaten nasıl sevilmesin ki? Nefes alma alanımız orası. Durum böyle olunca da en çok zaman geçirmek istediğimiz alanlardan biri oluyor. Balkonlarda zaman geçirirken ihtiyacımız olan iki şey var: Biri mahremiyet, diğeri de serin bir alan. İşte bu iki önemli nedenden dolayı balkon perdesi kullanmamız gerekiyor.

Balkon perdesi kullanmanın gerekliliğinden bahsettiğimize göre, şimdi balkon perdesi seçerken nelere dikkat edilmesi gerektiğine geçebiliriz. Balkon perdesi seçerken ilk olarak bakacağınız şey, perdenin kumaşı. Balkon perdesinin kumaşının kalın , güneş ışığını geçirmeyen ve suya karşı dayanıklı olması gerekiyor. Bunun dışında seçeceğiniz perdenin balkonunuzda gerekli mahremiyeti sağlayacak boyutlarda olması gerekiyor. Örneğin, balkonunuzda boydan boyacamlar varsa seçeceğiniz perdeninde camı tam olarak örtecek ölçüde olması sizin için daha güzel olur. 

Balkon İçin Hangi Perde Modeli Alınmalı?

Balkonunuz için seçebileceğiniz perde modellerinden ilki, oldukça kullanışlı olan stor perdeler. Stor perdelerin kolay kullanımı ve kalın kumaşlarının olması balkonlarda gereken gölgelik alanın ve mahremiyetin sağlanmasını kolaylaştırıyor. Bu konuda düz bir stor seçebileceğiniz gibi son zamanların trendi olan bambu stor perdeleri de seçerek farklılık yaratabilirsiniz. Banbu stor perdelerin ahşap görünümlü yapısı balkonların biraz daha sahil bölgelerindeki localar gibi görünmesini sağlıyor-ki- bu oldukça otantik görünüm sağlıyor.

Balkonunuz için seçebileceğiniz diğer bir perde modeli de plise perdeler. Plise perdelerin mekanizmalı sistemleri, istenilen balkonun ölçülerine göre ayarlanabiliyor. Balkonunuz için perde seçimine karar verirken genel olarak perdeler hakkında bilgilenmek ve örnekler görmek istiyorsanız perdelerle ilgili bölümümüze , balkonlarla ilgili bilglenmek istiyorsanız da balkon köşemize uğrayabilirsiniz.