Balkon Duvar Dekorasyonu İçin Fikirler
Balkon Duvar Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Havaların ısınmasıyla daha bir değer kazanan balkonlarınızın dekorasyonu için sizi aydınlatacak fikirlerle balkonunuza farklı dokunuşlar katabilirsiniz. Balkon duvarlarınızı çiçeklerle süsleyebilirsiniz kendi yaptığınız objelerle alanızı kişiselleştirebilirsiniz. Sıradan görünümdeki balkonunuz dışarıdan da sıkıcı beton yığını şeklinde görünür. Bunun yanında size hitap edecek şekilde dekore ettiğiniz balkonunuzda zaman geçirirken huzur bulmamanız mümkün değil. 

Balkon duvar dekorasyonunuz için ilk olarak boyanın gücünden faydalanabilirsiniz. Gün geçtikçe çeşitlenen duvar boyaları ile kendinize ait bir ortam yaratmanız kolaylaşıyor. Balkonunuzda ferah esintiler yaratmak isteyen biriyseniz su grubundaki renklerle istediğinizi görünümü elde edebilirsiniz. Balkon duvarınızda istediğiniz rengi kullanmanın önünde bazen engeller olabiliyor. Özellikle oturduğunuz ev site içerisindeyse belirli kurallara tabi oluyorsunuz. Ama bu durum da sizin balkonuzdan edecek bir sorun değil. Balkonuzun duvarında boyanın dışında kullanabileceğiniz alternatifler de var. Bunların başında istediğiniz renkte yerleştirebileceğiniz raflar yer alıyor. Balkonunuzda kullanacağınız raflar, güzel görüntünün yanında size kullanabileceğiniz alanlar da verir. Bir diğer seçenek te duvar panoları. Balkonunuz için seçeceğiniz panolarla sosyal bir ortam yaratıp ortamın enerjisini artırabilirsiniz. Son zamanlarda denizden gelen esintilerin ve doğal baskı panoların sıkça kullanıldığını size hatırlatmak isterim. Balkonunuzda bambaşka bir dokunuş yaratmak için ihtiyacınız olan birçok fikre Ev Gezmesi'nde yer alan gerçek evlerden ulaşabilirsiniz.

Balkon Duvar Dekorasyonunda Kendin Yap Fikirleri

İster küçük bir balkona sahip olun isterseniz de büyük. Evlerde balkonlara çekicilik katan büyüklükleri değil dekorasyonudur. Bunun bilincinde olan birçok kişi artık evin içine gösterdikleri özeni balkonlarına da gösteriyor. Balkonlar dekorasyonunda dikkat edilmesi gerekenlerin başında doğru duvar dekorasyonu geliyor. Çünkü balkonu kullanım alanı bakımından değerlendirdiğimizde hem alanı daraltmayacak hem de ortamı şekillendirecek yer duvarlardır. Balkonunuzda büyük değişiklikler yapmadan küçük parçalarla istediğiniz etkiyi yaratmanız mümkün. Bunu ilk olarak duvarlarınıza yerleştireceğiniz sizin için anlamlı objelerle gerçekleştirebilirsiniz. Bu çok sevdiğiniz bir tablo olabilir ya da el emeği objeleriniz. Duvarlarınızda kullanabileceğiniz küçük dolaplarınızın olmasını mı istiyorsunuz? O halde kasalardan faydalanabilirsiniz. Çevrenizde kolayca bulabileğiniz kasaları duvara monte ederek onların küçük dolaplar şeklinde görünmesini sağlayabilirsiniz. Size kullanım alanı yaratan kasaların içinde isterseniz çiçekleriniz yer alır isterseniz de kitaplarınız.

Mevsim ne olursa olsun evinizde yaz enerjisini hissetmek biriyseniz de bunu balkon duvar dekorasyonuzla yapabilirsiniz. Balkon duvarınızda size yazı anımsatacak nesneleri sergilemek bu konuda ilk adım. Nesneleri sergilemek için raflardan yararlanabilirsiniz. Tabi bu rafları da kendiniz oluşturabilirsiniz. Sunta parçalarını duvara monte ederek ya da paletleri duvara yaslayarak balkonunuz için güzel dekor elde edebilirsiniz. Raf görüntüsün sevmiyorsanız da duvarı makromelerle, deniz kabuklarıyla ve hasır şapkalarla süsleyerek de balkonunuzda yazı hissedebilirsiniz. Balkonunuzda kendiniz yapabileceğiniz balkon duvar dekorasyonlarının sayısız örneğini Ev Gezmesi'nde bulabilirsiniz. 

Balkon Duvarını Çiçeklerle Süslemek

Çiçekler doğal yapıları itibariyle güzelliği getiren canlılardır. Doğal ortamın güzellikleri olan bitkiler balkonlarda özellikle daha iyi dururlar. Geçmişte daha çok blkon korkuluğunda asılı duran vazolar günümüzde duvarlarda daha çok yer buluyor. Kendi yapabileceğiniz ya da satın alabileceğiniz duvar aparatları ile duvarınızda çiçeklerinizi sergileyebilirsiniz. Özellikle kendin yap fikirlerinden esinlenerek birbirinden güzel tasarımlarla balkonuzda şık görünümler elde edebilirsiniz. Size bu konuda çok yardımcı olabilecek fikirler için buradan devam edebilirsiniz.