Alçıpan Tv Ünitesi Modelleri, Farklı Tasarımlar, Öneriler
Alçıpan Tv Ünitesi Nasıl Yapılır?

Alçıpan televizyon ünitesi, evlerde alandan tasarruf sağlayan dekoratif parçalardan biri. Çelik, raf ve alçının bir araya gelmesiyle oluşturulan bu alanlar, hem kullanışlıdır hem de şık. İstenilen duvara göre yapılabilen bu ünitelerin tarzına da karar verme konusunda seçenek çok fazla. Alçıpan tv üniteleri yapılırken ilk olarak çelik aksanlar belirlenen şekillerde yerleştirirlir. Daha sonra bu bölümlerin arasına tahta raflar yerleştirilir. Genel görünümü tamamlanan tv ünitesi alçı ile kaplanarak tamamlanmış olur. 

Alçıpan tv ünitelerini çekici hale getiren detaylardan biri de aydınlatmadır. Gizli aydınlatma ya da spotlarda öne çıkarılan alçıpan tv üniteleri, evlerde aydınlık ve ferahlık sağlar. Televizyonun yerleştirileceği alan dışında farklı bölmeleri de içinde barındıran bu dekor parçaları, oldukça güzel görünümler yaratır. Alçıpan tv ünitelerinin, çok fazla maliyetli olmaması da yine öne çıkan detaylardan biridir.  

Eliniz tadilat işlerine yatkınsa alçıpan tv ünitenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak inşaat malzemesi satan yerlerden çelik profilleri temin etmelisiniz. İstediğiniz şekle göre duvara monte ettiğiniz çelik profilleri tahta ve alçı ile genel görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Alçıpan tv ünitesi yaptırırken olması gereken ya da olan bir ölçü yoktur. Genel olarak 12-15 cm eninde tahtalarla derinlik sağlanır ama uzunluk ya da genişlik, uygulanan alana bağlıdır. Seçilen şekle göre değişebilen alçıpan tv üniteleri, bu özelliklerinden dolayı küçük ya da büyük alanlarda kullanılabilirler. Birbirinden farklı şekil ve ebatta tv ünitesi modellerine ulaşmak için buradan yararlanabilirsiniz.